Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Zajęcia inteligencji emocjonalnej

Opanowanie umiejętności empatii przez dziecko będzie miało ogromny wpływ nie tylko na jego relacje z innymi osobami, ale również na to, jak dobrze będzie sobie radziło w różnorodnych sferach życia. Od jakiegoś czasu bowiem to inteligencja emocjonalna uważana jest jako wyznacznik tego, czy osiągamy sukces w swoim życiu czy też nie.

Celem zajęć jest określanie przez dziecko uczuć drugiego człowieka odwołując się do własnych przeżyć, odzwierciedlanie swoich uczuć za pomocą niewerbalnych środków komunikacji (gestu i ruchu), współdziałanie w parach, zespole, rozładowanie napięcia emocjonalnego podczas zabaw przy muzyce.

Zabawy te związane ze światem szeroko rozumianej sztuki i twórczości pozwalają dzieciom przedstawiać swoje uczucia w formie ekspresji słownej, ruchowej i plastycznej, a także odreagować napięcie psychiczne. Należą do nich małe formy sceniczne, bajki, zabawy z muzyką, taniec, twórczość plastyczna oraz zabawy relaksacyjne i ćwiczenia „gimnastyki mózgu” Dennisona.

Zajęcia z edukacji emocjonalnej dostarczają dzieciom wiedzę niezbędną w naszym życiu, wiedzę o samym sobie, o tym jak wyglądam, co umiem, co muszę doskonalić, w czym jestem podobny a w czym różnie się od swoich rówieśników, jakie uczucia przeżywam i jakie wyrażam. Uwrażliwiają na potrzeby innych i pozwalają poznać rożne techniki relaksacyjne dające odpoczynek, wyciszenie i odprężenie.

Zajęcia prowadzące przez psychologa.

Facebook
YouTube