Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Spotkanie ze sztuką

Spotkania ze sztuką służą kształtowaniu wrażliwości estetycznej, stanowią źródło silnych przeżyć, rozwijają wyobraźnię dziecka, poszerzają zdolności percepcyjne, uwrażliwiają na piękno, inspirują do samodzielnych działań twórczych.

Nasi mali artyści poznają różne dziedziny sztuki: rzeźbę, malarstwo, elementy dramy, pantomimy. Biorą udział w spotkaniach z artystami i innymi ciekawymi ludźmi. Uczestniczą w wycieczkach do teatrów, muzeów, galerii. Regularnie słuchają muzycznych koncertów edukacyjnych i aktywnie uczestniczą w lekcjach muzealnych.

Staramy się również pobudzać przedszkolaków do aktywności twórczej poprzez kontakt z przyrodą w różnych porach roku gromadząc ciekawe materiały i wykorzystując różne techniki plastyczne.

Koncerty muzyczne

Zadaniem koncertów muzycznych jest przybliżenie dzieciom świata muzyki, rozwijanie ich wyobraźni muzycznej oraz zapoznanie ich z różnymi instrumentami muzycznymi.

Na każdym z koncertów jest prezentowany inny instrument muzyczny, np. trąbka, skrzypce. Dzieci mają często możliwość spróbowania gry na instrumencie będącym bohaterem spotkania.

Mali uczestnicy biorą aktywny udział w koncertach – tańcząc, śpiewając i akompaniując na instrumentach perkusyjnych. Koncerty prowadzone są w formie opowieści lub bajki.

Koncerty mają na celu:

  • poznanie świata muzyki klasycznej i rozrywkowej,
  • poznanie różnych instrumentów muzycznych: ich historii, budowy i sposobu gry,
  • rozwijanie wyobraźni muzycznej i poczucia rytmu,
  • poznanie formy koncertu i zachowania na nim,
  • wzmacnianie w dziecku pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Zajęcia prowadzi − wraz z zapraszanymi muzykami −

Facebook
YouTube