Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Szachy

Nauka gry w szachy to doskonała sposobność do stymulowania rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka, kształtująca jego osobowość i pozwalająca na rozwój twórczego potencjału, który drzemie w każdym młodym człowieku.

Zajęcia szachowe:

  • uczą przestrzennego myślenia, przewidywania, koncentracji, skupienia i wyciszenia,
  • trenują pamięć, kształtują zmysł kombinacyjny,
  • są także wspaniałą intelektualną zabawą, która wzbogaca dzieci o takie umiejętności jak: szybkość myślenia, spostrzegawczość, reakcję na ruchy i zachowanie przeciwnika, bystrość, konsekwencję podejmowanych decyzji,
  • ćwiczą koordynację ruchowo – wzrokową, rozwijają sprawność manualną i zręczność.
  • uczą zdrowego współzawodnictwa w gronie rówieśników, które wzmacnia poczucie własnej wartości, pozwala również aktywnie rozładować emocje i − co bardzo istotne przeżyć pierwsze niepowodzenia razem z innymi dziećmi w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia

Zajęcia szachowe prowadzone są w formie interaktywnej zabawy, tak aby zachęcić dzieci do aktywnego udziału, natomiast treści merytoryczne przekazywane są niejako „między wierszami”. Do tego celu wykorzystywana jest cała gama kolorowych rekwizytów, autorskich pomocy naukowych, bogatych, zróżnicowanych materiałów, pozwalających wzbudzić niezbędne zainteresowanie wśród dzieci.

Miarą osiągniętego celu jest umiejętność poprawnego rozegrania partii szachowej z wykorzystaniem zegara szachowego przez każdego uczestnika zajęć, która weryfikowana jest na koniec cyklu programowego poprzez uczestnictwo w turnieju szachowym.

Zajęcia szachowe prowadzone są przez……………………………….

Facebook
YouTube