Strona korzysta z plików cookies. Klikając przycisk "Akceptuję, nie pokazuj więcej", wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych, w tym profilowanie w celu personalizacji treści marketingowych. Szczegóły na naszej stronie Polityka Prywatności. Administratorem danych będzie Międzynarodowe Przedszkole Niepubliczne BRITANNICA z siedzibą w Olsztynie ul. 5 Wileńskiej Brygady AK 23.

Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Grupy anglojęzyczne

Dołącz do nas

Język angielski
z Native Speakerem

Dołącz do nas

Zajęcia taneczne

Program zajęć tanecznych Dziecięcej Szkółki Tańca i Dobrych Manier jest bardzo zróżnicowany i dostosowany do wieku dziecka. Rodzaje tańców uzależnione są od kategorii tanecznej. W programie znajdują się między innymi:

– tańce towarzyskie – walc angielski, walc wiedeński, samba, paso doble

– tańce narodowe – polka

– elementy tańca hip-hop, disco, rap, country, rock&roll – woogie boogie, taniec hawajski

– interpretacje muzyczno ruchowe do polskich piosenek – czarny kocur, kaczka dziwaczka, krasnoludki, cyrk

– tańce ze świata bajek – Kubusiowa Lista Przebojów, Gumisie

– tańce integracyjne

– tańce do najnowszej muzyki z radia

Inspiracją do stworzenia bogatego programu tanecznego była chęć zapoznania dzieci z muzyką i rytmami z różnych rejonów świata. Dzieci oprócz samego ukladu tanecznego uczą się skąd pochodzi dany taniec i dlaczego tak się go tańczy.
Nasze zajęcia są ciekawe zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje. Chłopcy uwielbiają np. taniec kowbojski i paso doble, a dziewczynki taniec hawajski  i walca angielskiego.

Naszym celem jest uwrażliwić dzieci na muzykę, nauczyć kultury związanej z tańcem, zaszczepić w dzieciach miłość do muzyki i związanego z nią ruchu poprzez dobrą zabawę. Nauka odbywa się w parach, jak i w grupowych układach tanecznych.

Do wybranych układów tanecznych używamy rekwizytów (np. pompony, chusty), aby urozmaicić zajęcia oraz pokazy taneczne. Unikalność programu polega na tym, że nie tylko uczy tańca, ale również wychowuje. Zajęcia zawierają zagadnienia z savoir vivre (dobre maniery), które przekazywane są podczas zabawy i scenek teatralnych.

 

Zajęcia prowadzi pani Emilia Skiejka z Centrum Tańca Wasilewski-Felska.

Facebook
YouTube